Akutní homeopatická lékárnička

AKUTNÍ HOMEOPATICKÁ LÉKÁRNIČKA

Akutní homeopatická lékárnička

Aconitum napellus – přehřátí a prochlazení, lék strachu či úzkosti, počínající stadium horečky

Arnica Montana – na úrazy, pohmožděniny, zlomeniny, otřesy mozku

Baptisia tinctoria – dominují psychické příznaky ve smyslu „divného“ pocitu. Jako by neovládal myšlení. Ale ono jeho. Nemocný je otupělý a nemusí být schopen normální komunikace. Celkem vážný stav, kdy infekce postihuje mozek.

Belladona je jedním z homeopatik druhé vlny zánětu či infekčního napadení. Vzestup teploty, pocení, neklid, lesk očí, rozšířené zornice, sálání povrchu těla, bolesti. Homeopatikem prvého dne či dokonce hodin je však Aconitum napelus. V klinickém obraze dominuje rychlý nástup příznaků včetně třeba teploty. Typicky po vystavení studenému východnímu větru. „jako když to na mě padne.“

Bryonia alba – Bodavé silné bolesti, kostí, kloubů, svalů. Lůžko se zdá příliš tvrdé, bolí spočinutí. Stále se má tendenci přetáčet a ulevovat si tak. Ohraničené zarudnutí tváří.

Causticum: rozlámanost po fyzické zátěži, natržení šlach, přetažení po tréninku

Ferrum phosphricum je cenný lék časného stádia zánětu, tak jako Belladona. Zde je však klid, nevidíme nic dramatického, teplota může být rovněž vysoká. Není pocení, bolesti jsou spíše bodavé, lokalizované. Na silný kašel /s hlenem i bez hlenu/, větší těžší rýma.

Gelsemium – omámenost, apatie, dominují bolesti hlavy a speciálně očí. Může být další neurologická symptomatologie.

Hepar sulfur – Záněty, infekce, hnisání, dýchací potíže

Chamomilla – bolest a růst zubů, celkově působí zklidňujícím efektem

Ignatia amara – na psychickou zátěž, problémy se spánkem, vystresování, vnitřní neklid. Je možné použít i před zkouškou, psychicky náročnou situací – pohřeb, atd.

Kalium bichromicum – hustá rýma až zánět dutin s hlenem tuhým a zeleným, současně mohou bolet uši, rýma se nechce pohnout

Kalium phosporicum – ještě silnější kašel až po zápal plic, silná rýma

Ledum palustre – proti klíšťatům a hmyzu (pozor, větší dávky podávané po delší dobu vybuzují agresivitu)

Mercurius iodatum solubilis – silná bolest v krku až angína

Natrium muriaticum – opary ze smutku, výtoky

Natrium phosporicum – začínají rýma, kašel, při únavě, vyčerpání, na srovnání tlaku

Natrium sulfuricum – začínají bolest v krku, kožní vyrážky, ječné zrno, neštovice

Nux Vomica – spíše trávicí potíže, problém je hlavně žaludek. Může být zvracení, silná bolest hlavy. Nemocný nadává, je vzteklý. Sklon ke křečím.

Pak je zde Eupatorium perfoliatum. „Bolí mě celej člověk“, oči také. Bolí i pohled… Rozbitost, rozlámanost, co by hlavní příznak. Chřipka natvrdo.

Rhus toxicodendron – Bolesti kloubů, opary. Zde je problém klid „naopak“. V klidu se vše zhoršuje. Bolí zejména klouby a páteř. Tuhnutí. Teplo významně zlepšuje. Nástup horečky typicky po přehřátí se zpocením a následným prochlazením – což velmi dobře známe, že?

Silicea – zánět uší

Veratrum album – průjmy

Poradna postklasické homeopatie

Exit mobile version